Komentarze
Komentarz dodany dnia 2016-03-04 przez Wies.
Leśniczówkę Mł. Stawy odwiedziła córka ostatniego niemieckiego leśniczego z Rogelmuhle, pani Evelin Siebert. Jej dziadek Ernst spoczywa na ewangelickim cm. w Miodarach. Jako dziecko chodziła do szkoły w Miodarach. Leśniczy Herman Schoner zginął w styczniu 1945 w Pisarzowicach pod Brzegiem. Więcej o Niej będzie w Trybunie Leśnika. Wies.
 
Komentarz dodany dnia 2016-01-24 przez krzysztof
Miło mi, że trafiła Pani na naszą stronę. Moja mama Stanisława pamięta rodzinę Mroczkowskich z Miodar. Wspomniana przez Panią Janina Ochota nie żyje. Pozostałe koleżanki- nie wiem, co z nimi się dzieje. Pozdrawiam Panią, Krzysztof Drobina z Biestrzykowic.
 
Komentarz dodany dnia 2015-12-22 przez krystyna mroczkowska
w miodarach spedzilam swoje najpiękniejsze dziecinstwo, wspominam nieraz piękny sad , który to moje rodzice posadzili, mam tam mieszkające rodziny Kiedrzyńskich, znam wszystkich mieszkańców Miodar jak również przesyłam dla całej mojej kochanej wioseczki pozdrowienia.
 
Komentarz dodany dnia 2015-12-22 przez krystyna mroczkowska
mieszkałam w Miodarach w latach 1952/5 pod nr. domu 32 znam moje kolezanki z ktorymi chodziłam do szkoły, tak jak janina ochota, krysia chwedczuk. krysia goryl itp.
 
Komentarz dodany dnia 2015-12-22 przez
 
Komentarz dodany dnia 2015-12-02 przez wm
brak wzmianki o tablicy na krzyżu w Biestrzykowicach. Wies.
 
Komentarz dodany dnia 2015-07-05 przez kd
tak, to prawda
 
Komentarz dodany dnia 2014-09-21 przez karol
czy to prawda, że dzisiaj podczas mszy o 12 zosyały podane propozycje nowych nazw ulic Miodar i Biestrzykowic? Jeśli tak, to czy możecie je tutaj podać?
 
Komentarz dodany dnia 2014-05-14 przez kd
Jak zawsze wzorowo przygotowani rowerzyści - kamizelki odblaskowe, rowery z chorągiewkami biało czerwonymi, kaski ochronne na głowach, a jako przykład nich będą Dzieci Grodźca!
 
Komentarz dodany dnia 2014-05-03 przez A.
Bardzo ładne zdjęcia ze Święta Flagi :)
 
Komentarz dodany dnia 2014-02-12 przez kd
Wielkie ukłony dla autora wiersza i nie tylko. Redakcja zaprasza do wpisów, także w codziennych sprawach. I przyłączamy się do planowanego wyjazdu do Sulistrowiczek! Pozdrowienia dla Wiesława! kd
 
Komentarz dodany dnia 2014-02-12 przez wieslaw-molinski@wp.pl
Wieczność Ksiądz Stanisław zamieszkał w Ogrodzie Dobry Bóg zbudował tam dom Śmierć do serca zapukała jak złodziej Kiedy kończył 53 życia tom... Poszedł ścieżką, co wiedzie do nieba Pozostawił przyjaciół, manatki Wziął na drogę tylko smak hostii-chleba Tak mu było spieszno do matki Odszedł nocą w Morfeusza objęciach A stróż Anioł przyświecał mu blaskiem I witali go tam wszyscy święci Sam Pan Jezus nie skąpił mu łaski! Ksiądz Stanisław już mieszka w Ogrodzie Z Rodzicami, jak Stasiu przed laty... Na śpiew chórów anielskich zachodzi I z niejedną duszą się zbratał. A my ciągle w drodze błądzimy Dotykając miejsc pełnych wspomnień I na księdza, jak zawsze liczymy, I tęsknimy, tęsknimy ogromnie W.M.
 
Komentarz dodany dnia 2013-09-04 przez M.G.
wole zostać anonimowa ja, moje kule, a no i serce nie trzeba było.. ale miło mi :) (Ale również dziękuje Pani Michalskiej za pomoc przy sercu :) ).
 
Komentarz dodany dnia 2013-09-02 przez mańka
Pracujących przy wieńcu było dużo więcej, niż widać na zdjęciach. Na przykład Magda Grodecka zrobła te piękne kule, a przy pomocy Pani Dzidzi te okazałe serce z żywych kwiatów.
 
Komentarz dodany dnia 2013-06-20 przez W.M.
Drutów ci u nas dostatek, i to wszędzie. To nie zarzut w stosunku do Magdy, ale wolę piękno natury oglądać bez tworów naszej cywilizacji.
 
Komentarz dodany dnia 2013-05-31 przez kd
zdjęcia pokazują ale nie kreują. Drutów wokół nas mnóstwo, to nasza zasługa. Jeszcze 200 lat temu żaden ptak czy sarna na druty nie trafiały. To tak, jak by od jutra zaminowano drogi i chodniki, po których chodzimy od lat. Jesteśmy zdolni grodzić drutem kolczastym w otwartej przestrzeni, nie zważając na męki zwierząt które nań wpadają. Ale pewnie zbyt daleko odszedłem od twojego zamysłu, Wiesławie, aby podjąć próby zrobienia zdjęć bez drutów, w okolicznościach przyrody. Muszę przyznać, dawno temu udało mi się takie zdjęcie zrobić. A Magda, której zdjęcie komentujesz, pokazuje to, czego do końca nie spostrzegamy. Widzimy bociany, druty już nie. A one są naszymi okolicznościami przyrody, choć tego nie widzimy i nie chcemy widzieć. Tylko lasy są wolne od drutów, ale ...czy na pewno?
 
Komentarz dodany dnia 2013-05-31 przez
Piękne fotografie zachodu słońca nad Miodarami. Tylko te druty w "okolicznościach przyrody" W.M,
 
Komentarz dodany dnia 2013-05-26 przez kd
Niedzielna suma w kościele parafialnym, 26 maja, kto nie był, niech żałuje. Powiał wiatr zmian, przyniósł ze sobą ciepło, szczerość, otwarte serce. Kary zamienił na nagrody, rozmową z szóstką jednoroczniaków zadziwił nawet stojących w kruchcie, dał swobodę wypowiedzi i pewny głos dzieciakom, które w takich chwilach zwykle dukają, pełne stresu. Niech ten wiatr nie ustaje!
 
Komentarz dodany dnia 2013-05-22 przez kd
Ksiądz Wojciech Łata jest nowym proboszczem parafii Biestrzykowice, już objął parafię,od poniedziałku, drugiego dnia Zielonych Świątek, Zesłania Ducha Świętego, a także nadania Praw - Dekalogu- w Judaiźmie.
 
Komentarz dodany dnia 2013-05-22 przez Wies
Kronika, kronika Owoc księdza kanonika Stanisława Malinowskiego, Który odszedł do Najwyższego. Zbyt szybko, w pół drogi Pospieszył do Boga. Kupujcie, kupujcie! Grosza nie żałujcie Niech pamięć o Proboszczu żyje, A serce parafii wciąż żyje!
 
Komentarz dodany dnia 2013-05-21 przez JG
Witam Chciałam sie zapytać czy ks. Wojciech Łata jest nowym proboszczem? Czy jest już w parafii? Pozdrawiam
 
Komentarz dodany dnia 2013-04-03 przez JG
Dziękuję, obecnie ks. Anatol Sahajdak przebywa w Domu Księdza Emeryta w Brzegu. Pozdrawiam
 
Komentarz dodany dnia 2013-04-02 przez kd
Anatol Sahajdak, proboszcz od 2000 do 2002. Pozdr. kd
 
Komentarz dodany dnia 2013-04-02 przez JG
Czy może ktoś mi powiedzieć jak nazywał się ksiądz Anatol, który był na parafii przed ks. Malinowskim?
 
Komentarz dodany dnia 2013-01-26 przez kd
Pieprz radary - jedź ostrożnie - nie daj zarobić cwaniakom. kd
 
Komentarz dodany dnia 2012-11-07 przez kd
Trzeci rower należy do obecnej pani skarbnik stowarzyszenia!
 
Komentarz dodany dnia 2012-11-05 przez LMC
Pytanie do tematu: Kirkut pod Miejscem - kogo jest trzeci rower?
 
Komentarz dodany dnia 2012-08-25 przez A.H
Festyn był rzeczywiście udany. Każdy miał w nim swój udział chociażby poprzez upieczenie ciasta czy ofiarowanie fantów na loterię. Pozdrawiam i dziękuję za wspólną zabawę. parafianka
 
Komentarz dodany dnia 2012-08-22 przez kd
Poniżej zdjęcia z cmentarza pod Miejscem, z 19 sierpnia. Utrzymanie cmentarza zupełnie dobre, stan macew również. Jest ich ok 300 na tym kirkucie. Odwiedzajcie to miejsce!
 
Komentarz dodany dnia 2012-03-25 przez kd
Prezentujemy przedwojenne widokówki Jastrzębia, przesłane przez Tomasza Śniadeckiego. Pozdrawiam. kd
 
Komentarz dodany dnia 2012-03-20 przez kd
RAM, masz rację. Właściciel wyciął kilkanaście drzew, drugie tyle sąsiedzi parku, i wyjechał w swoje strony. A pałac i park powoli, z dnia na dzień, umierają.
 
Komentarz dodany dnia 2012-03-18 przez RAM
Wydaje mi się że pałac i park w Biestrzykowicach jest własnościa prywatnej osoby.
 
Komentarz dodany dnia 2012-03-10 przez Adam W.
Cieszę się,że powstała strona internetowa Biestrzykowic.Nie znam celów stowarzyszenia ,ale chciałbym ,żeby wszyscy łączyli się w działaniu na rzecz parafii a poglądy nie były przedstawiane po przez pryzmat własnej osoby.Administrator strony podjął się trudnego zadania.Życzę Wam wytrwałości i owocnej pracy. Ja nie jestem już członkiem Waszej społeczności ,jednak czuję się związany z tym miejscem do końca życia.Zastanawiałem się czy zabierać głos. Zauważyłem ,że ludzie zamiast rozmawiać ze sobą, spierają się albo milczą.Może Wasza inicjatywa zmieni to.Ja mieszkałem w "Pałacu" i nie uważam,że ktokolwiek powinien wstydzić się za stan tego miejsca. Dzisiaj należy do gminy, czy brak pieniędzy to wstyd ? Pokazywanie stanu rzeczywistego nikomu nie ujmuje,pod warunkiem sprawiedliwej oceny. O "Pałacu" należałoby powiedzieć nieco więcej,bo duch byłego właściciela, za niektóre poczynania "Pegerusów" -pochwaliłby.W czasie gdy tam mieszkałem(lata 60-te) ,dom ten pełnił wiele funkcji społecznych. Na parterze był sklep i przedszkole. Na pierwszym piętrze ,klubokawiarnia z dużą salą.Odbywały tam się imprezy dożynkowe ,noworoczne,koncerty. Dotarł do nas nawet K.Krawczyk. Z Namysłowa przyjeżdżało kino a w pozostałe dni była to sala telewizyjna. Dla dzieci to było dobre miejsce na spędzanie wolnego czasu. Klimat również był bardziej oczywisty.Gdy wyjrzałem przez okno, zawsze wiedziałem jaka to pora roku. Na feriach zimowych ,można było iść na górkę zjeżdżać na sankach i jeżdzić na łyżwach po lodzie.Latem kąpaliśmy się w stawach ,biegaliśmy po parku, albo zrywaliśmy jabłka w wielkim sadzie. Życie mieszkańców nie było różowe, jednak wówczas rodziło się więcej dzieci niż obecnie. Miejsce to mocno wyludniło się. Pałac opustoszał i niszczeje niezamieszkały. Aby nie stracić widoku dawnej okolicy, wykonałem zdjęcia na pamiątkę. Dla mnie strona ta pełni podobną rolę . Pozdrawiam Adam W.
 
Komentarz dodany dnia 2012-03-09 przez K
Prezentujemy zdjęcia przesłane przez Adama Wawrzyniaka, naszego byłego mieszkańca, szkolnego kolegę, przyjaciela. Treść zdjęć nie powinna stanowić zagadki dla zainteresowanych. Pozdr. K
 
Komentarz dodany dnia 2012-02-28 przez red.
Jutro 29 luty- mijają 4 lata od zebrania założycielskiego Stowarzyszenia. A obecnie-zakończone odczytanie II tomu Kroniki Parafii, kończy się na roku 1980. Kończymy zbierać relacje mieszkańców, przy pomocy Grzegorza Paducha mamy ciekawe teksty z Dąbrowy. Korekty tekstów kroniki dokonują ks. St. Malinowski, Wiesław Moliński i Krzysztof Drobina. Mozolną pracę odczytania rękopisów wziął na siebie Tadeusz Wincewicz. I powoli zbliżamy się do wydania. Pozdrowienia dla wszystkich, którzy chcieli nam opowiedzieć swoje historie. Red.
 
Komentarz dodany dnia 2012-02-18 przez red.
14 lutego 70-ta rocznica powołania Armii Krajowej. Dzień później spotkanie w NOK. A zima w pełni, drogi zasypane, biało wszędzie. 3 dni dalej i już zima odchodzi. Przed nami wiosna, Dzień Flagi. A jutro moje urodziny.
 
Komentarz dodany dnia 2012-02-02 przez k.
Na zachodzie bez zmian. Dziś 2 luty, Gromniczna, i bardzo zimno. Jeśli sprawdzi się ludowe porzekadło, zima szybko ustąpi. Jeśli...
 
Komentarz dodany dnia 2012-02-02 przez Iwona
Pozdrowienia z mroźnego Monachium:) A jaka pogoda w Polsce? :)
 
Komentarz dodany dnia 2011-12-31 przez red
Na zdjęciach obok wspomnienie śniegu z 2010 roku. Najlepsze życzenia dla Naszych internautów! Czy rok 2012 będzie tak straszny, jak wszyscy zapowiadają? red
 
Komentarz dodany dnia 2011-10-25 przez ab
....miało być: diecezja
 
Komentarz dodany dnia 2011-10-21 przez nj
decyzja
 
Komentarz dodany dnia 2011-08-23 przez kd
Pozdrowienia dla Iwonki od parafian. Wszyscy trzymamy kciuki za Yosemity i inne specjalnosci Ameryki. T.
 
Komentarz dodany dnia 2011-08-22 przez Iwona
Pozdrowienia z San Francisco :)
 
Komentarz dodany dnia 2011-07-25 przez kd
Już niedługo zdjęcia urokliwych drewnianych cerkwi z Bieszczadów. Wrażenia tak duże, że dają wielką motywację do kolejnych starań o odnowienie naszego kościoła parafialnego. Nie tylko w Bieszczadach sprawdza się reguła: porządna wieś i utrzymany kościół, kiepska wieś i rozsypujący się kościół. A przecież Biestrzykowice i Miodary to mocne wsie i porządni ludzie, więc i kościół da się podnieść do lepszego stanu. Pozdr.
 
Komentarz dodany dnia 2011-07-14 przez kd.
Pozdrowienia dla Oli i Jacka. Jak dobrze, że jesteście po stronie nierównej skarpy i brzóz na poboczu, "bezprawnie" posadzonych. Do zobaczenia...
 
Komentarz dodany dnia 2011-07-13 przez Ola Kulhawy
Dzięki za wstawienie zdjęcia " Na huśtawce" .Wszystkie zdjęcia są bardzo fajne.Gratuluję pomysłów .Pozdrawiam Ola ( miłośniczka Waszych stron)
 
Komentarz dodany dnia 2011-07-13 przez
 
Komentarz dodany dnia 2011-06-26 przez kd
Antonin to nasze bliskie strony, pałacyk Myśliwski Radziwiłła dobrze znamy, więc dopisujemy się do grupy. To naprawdę dobry pomysł, jak poznamy terminy, to ustalimy szczegóły. Pozdr. K
 
Komentarz dodany dnia 2011-06-26 przez LMC
Oczywiście wrażenia wspaniałe, tak niedaleko nas można posłuchać muzyki klasycznej w wykonaniu profesjonalistów. Następnym razem musimy wybrać się w szerszym gronie stowarzyszeniowym. Polecam wrześniowe Koncerty Chopinowskie w Antoninie(wlkp.) pałacyk myśliwski.
 
Komentarz dodany dnia 2011-06-25 przez kd
do LMC. Jak miłe spotkanie w Pokoju. I mamy wspólne zdjęcia, co prawda bez księcia, ale następnym razem ... .A jakie masz wrazenia po koncercie? Pozdr. K
 
Komentarz dodany dnia 2011-06-25 przez LMC
Bardzo piękne koncerty i to za miedzą. Szczególnie polecam sobotni, orkiestry symfonicznej o godz. 19.oo (kościół paraialny-rzym. kat.) Będziemy na pewno.
 
Komentarz dodany dnia 2011-06-11 przez Iwona
Zdjęcia Ameryki na pewno będą, jak pozwiedzam więcej interesujących miejsc :)
 
Komentarz dodany dnia 2011-06-10 przez kd
NO nareszcie szanowna Pani Iwonka raczyła się odezwać. Może jakieś zdjęcia Ameryki?:)
 
Komentarz dodany dnia 2011-06-10 przez Iwona
Pozdrowienia zza oceanu dla Biestrzykowic ;)
 
Komentarz dodany dnia 2011-06-08 przez kd.
Andrzej. Nie wchodzą komentarze ze strony "O nas", idą z innych. Da się coś zrobić?
 
Komentarz dodany dnia 2011-06-08 przez kd.
Mariusz. Spróbuj napisać swój pierwszy komentarz!
 
Komentarz dodany dnia 2011-06-05 przez kd.
Czarek, Andrzej- Bąkowice.:Mila notatka w gazecie gminnej o Dniu Flagi.Pozdrawiam, zapraszam za rok do Miodar. K.
 
Komentarz dodany dnia 2011-06-01 przez red.
Do LMC.:dobre nowe zdjęcia-pierwsze trzy nawet bardzo. I dzięki za mniejszą rozdzielczość-znacznie szybciej ładują się na stronę. pozdr.
 
Komentarz dodany dnia 2011-05-30 przez Karolina
Panu Leśniczemu Mariuszowi Czechlowskiemu dziękujemy za przygotowanie ogniska, wykoszenie trawy... Dlaczego Pan tak szybko zniknął?
 
Komentarz dodany dnia 2011-05-25 przez Johnny
Cieszy fakt, iż nasi parafianie brali udział w Beatyfikacji :) pozdrawiam
 
Komentarz dodany dnia 2011-05-17 przez Infor
Może uzasadnisz York dlaczego Twoim zdaniem strona to "czyste amatorstwo". Z pewnością Ty jesteś ekspertem w tych sprawach i potrafisz to uzasadnić.
 
Komentarz dodany dnia 2011-05-15 przez york
Zdjęcia jak zdjęcia ! Żadna rewelacja. Strona internetowa - czyste amatorstwo!
 
Komentarz dodany dnia 2011-05-08 przez bjd
Bardzo interesująco prowadzona strona.
 
Komentarz dodany dnia 2011-05-07 przez Lindor
Droga Magdaleno, fotograf profesjonalny to i zdjęcia profesjonalne:)
 
Komentarz dodany dnia 2011-05-07 przez Magdalena
Zdjęcia ze Święta Flagi wyszły przepięknie! Ukłon w stronę fotografa :)
 
Komentarz dodany dnia 2011-05-05 przez Ferdynant wspaniały
Wspaniała uroczystość z okazji Święta Flagi odbyła się w miejscowości Nowy Folwark. Wysiłek organizacyjny znaczny, ale radość i zadowolenie dzieci rekompensuje organizatorom wszystko. Wielkie uznanie prezesowi stowarzyszenia. Tak trzymać panie Krzysztofie.
 
Komentarz dodany dnia 2011-04-17 przez kd
Mariusz. Dzięki za zdjęcia. Już są na stronie Żaby w galerii zdjęć. Czekam na następne. Przygotowania do święta flagi w toku. Wiesiek przygotował maszt, i on też organizuje leśników na punkty dydaktyczne.Pomaga Aurelia, sołtys N.Folwarku i mieszkańcy, Artur też robi swoje. Liczymy oczywiście na Ciebie- jak zawsze! Darz bór.
 
Komentarz dodany dnia 2011-04-08 przez kd
Do W.R.: Wiesiu, przejrzałem twój wpis, już wszystko w porządku. Pisz częściej, co ciekawego w dalekim świecie. Pozdr. kd
 
Komentarz dodany dnia 2011-04-02 przez red.
Biestrzykowice/Zdjęcia/- prace ziemne przy ulicy Spacerowej. Będą nowe domy w naszej wsi!!!
 
Komentarz dodany dnia 2011-04-02 przez red.
Na zakładce PARAFIA można obejrzeć zdjęcia z podcinania gałęzi na cmentarzu parafialnym. 40-tonowy dzwig o wielkim wysięgniku radził sobie bez trudu. Ale pamiętajmy- po każdym sciętym drzewie sadzmy nowe. A żadne drzewo tak nie tworzy klimatu na cmentarzu, jak brzoza. Może da się zasadzić młode brzozy na obrzeżu cmentarza???
 
Komentarz dodany dnia 2011-03-15 przez Red.
8 marca 2011- wejdź na "Miodary" i otwórz "Zdjęcia"- znajdziesz nowy folder zdjęciowy z bardzo wesołej zabawy Kobiet. Impreza była niesamowita!
 
Komentarz dodany dnia 2011-03-05 przez Red.
Do 14 marca zgłaszanie kandydatów do Izb Rolniczych. Potrzeba zebrać 50 podpisów rolników-płatników podatku rolnego. Wybory 3 kwietnia.
 
Komentarz dodany dnia 2011-03-02 przez Red.
Pani Małgorzata Grodecka nowym sołtysem Miodar. Życzymy sukcesów i wytrwałości! I kogoś rozsądnego do opieki nad salą! Red.
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-27 przez W.
do K.D. Dziękujemy za pozdrowienia.Przejrzałam całą stronę Stowarzyszenia i jestem pod wrażeniem. Jak to miło przypomnieć sobie rodzinne okolice. Pomysł bardzo trafiony. Pozdrowienia dla założyciela i jego rodzinki. W.R.
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-24 przez MZK
Podoba mi się pomysł przedstawienia naszej miejscowości w formie zdjęć w internecie, a to dlatego że możemy obserwować jak nasza miejscowość się zmienia. Niektóre zdjęcia to już historia. Najbardziej przypadły mi do gustu zdjęcia wykonane zimą, jest w nich zawarty urok naszej miejscowości.
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-24 przez K.
Pozdrowienia dla Wiesi i Staszka, Reni, Ani i Rafała.W Podpisie Ala, Krzysiek, Ela i Iwonka, jak również Stasia i Lucek.A Zdzisia na drogę ma uważać.
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-23 przez R.
nie podoba mi się zamykanie kościoła. Otwarta jest kruchta, przy klęczniku można się pomodlic. Kara czy co? Kościoły są otwarte, ale wiadomo, nie u nas.
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-22 przez K.
Po trochę ostrych komentarzach na stronie głównej i miejscowości, sądziłem, że nie umieszczę tych zdjęć, aby nie wywoływać kolejnej lawiny. Ale niech tam, za chwile będę je umieszczał. I jeszcze prośba do Pana Leśniczego, czy aby czasami nie wsparł mnie przy komentowaniu niektórych wpisów dość krytycznych, choć z umiarem, bo znając temperament Pana, aż boję się prosić o taką przysługę. Z wyrazami uznania K.D.
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-22 przez K.
dla 'agam": bardzo miło, że chcesz pisać. Tekst może być do dowolnego folderu (każdy będzie poszerzony o aktualności- i tam pewnie zaczniemy umieszczać teksty, lub na stronie głównej każdego folderu. Prześlij tekst na: st.biestrzykowice@gmail.com W razie kłopotów wpisz się w komentarzach. Pozdr. K.D.
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-22 przez K.
Zaraz poprawiam. zaraz
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-22 przez agam
A czy będzie kiedyś możliwość współtworzenia strony przez dodawanie tekstów? Bo to by mogło szybko rozbudować stronę. Wiem, że jest w rozbudowie, ale tylko sugeruję. ;-)
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-22 przez parafianin
Proboszcz jest w Jerozolimie.:)
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-22 przez pan leśniczy
Dąb Hubertus to jest Dąb Hubertus - Wilcze Kąty.
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-22 przez pan leśniczy
Pan leśniczy uważa, że zdjęcia są dobrze podpisane , ale uważa też, że brakuje fotografii z sylwestrowej Stodoły i kancelarii pana leśniczego. ;-)
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-22 przez K.
No pięknie,Pan Leśniczy jednak żyje. Wtrącił swoje trzy uwagi i ponownie znika. A ja już poprawiam borowiki i inne ławeczki. I może wezmę się za koło...
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-22 przez pan lesniczy
A nie dałeś żadnego zdjęcia z kołem i starym młynem!
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-22 przez pan leśniczy
Ławeczka parafialna powinna być przy Nowym Folwarku.
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-22 przez pan leśniczy
To jest borowik, a nie podgrzybek.
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-22 przez K.D>
Dziękuję za poprzedni komentarz/RAM/.Miło mi, że nieźle oceniasz strone. Odpowiem też na twoje wątpliwości co do zdjęć. Zdjęcia historyczne znalazłem w internecie na portalach, które zezwalają na ich pokazanie w innych portalach społecznościowych. W galerii głównej jest kilka charakterystycznych zdjęć z polem rzepaku. Wykonałem je sam kilka lat temu i właściciele działek wiedzą o tych zdjęciach. zdjęcia zimowe- nie pokazują nikogo w złym świetle. Pozostałe zdjęcia z galerii głównej i wszystkie z galerii "gdzie wykonano to zdjęcie" pochodzą z inwentaryzacji wykonanej u nas w 2008 przez Uniwersytet Wrocławski, zostały opublikowane przez Urząd Marszałkowski w Opolu i są dostępne publicznie. Zdjęcia te nie pokazują okien biednych czy bogatych- pokazują coraz mniej spotykane detale architektury, które znikają z każdym ocieplonym styropianem domem, z każdą zmianą starego dachu na nowy, z każdym rozbitym gzymsem, zamurowanym otworem okiennym z klasycznym nadprożem z cegły, z każdym wyjętym drewnianym oknem, które od wieków było białe, miało zawsze podział symetryczny i zachowane proporcje wymiarów. Taka jest moja intencja- te zdjęcia pokazują miejsca najbardziej cenne- które czasami przez te trzy lata przeszły już do historii- np. dach na dawnym budynku ośrodka zdrowia- przy głównej, na wprost szkoły( są zdjęcia z 2008 i 2011 roku- i czy sądzisz, że takie zdjęcia naruszają prywatność właścicieli?) RAM- przyjmij założenie, że intencje autora strony nie idą w stronę zrobienia komukolwiek przykrości, a sam z pewnością wiesz, ile jest u nas miejsc zaniedbanych, brudnych, ze zniszczonymi elewacjami- ale takich zdjęć tu nie ma; pałac, oficyna- to nieliczne wyjątki- ale one pokazują tylko naszą marność. Dzięki, że piszesz, zmienie niektóre podpisy pod zdjęciami, aby nie sugerowały złych zamiarów. A nowe zdjęcia czy teksty będą się ukazywały, bo przestrzeń naszych wsi jest dobrem wspólnym, a strona ta dokumentuje ją i choćby w postaci zdjęć ocala od zapomnienia. Pozdr. K.D.
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-22 przez RAM
Podoba mi się sam pomysł strony, tylko mało osób wie że taka strona istnieje. Nie podoba mi się to że ktoś robi zdjęcia posesji bez wiedzy właścicieli jak pytam ludzi to każdy jest zdziwiony że ktoś bez ich wiedzy umieszcza w internecie zdjęcia ich gospodarstw. Nie podobają mi się komentarze typu czyje to okno. czyje drzwi itp. ponieważ wyśmiewają one te gospodarstwa , w których panuje bieda. Nie każdego stać na utrzymanie w odpowiednim ładzie swojego obejścia, ponieważ często są to osoby starsze i posiadające już ograniczoną sprawność ruchową i nie maja nikogo kto mógłby im pomóc, albo ich nie stać na wynajęcie kogoś do pomocy. To że na spacerze możemy to oglądać nie znaczy że możemy to bez ich wiedzy fotografować, a jeśli ktoś już to robi to powinien mieć na tyle odwagi i przyzwoitości, żeby przed umieszczeniem tego zdjęcia w internecie spytać się, pokazać to zdjęcie, dać do autoryzacji i dopiero po uzyskaniu zgody je umieszczać na stronie. Wiele ludzi nawet nie wie że zdjęcia ich gospodarstw są w internecie. Dlatego też nie powinno być tak że jak komuś się nie podoba to ma się zgłosić pod adres Ludowa 5a tylko jak Pan chce umieścić jakieś zdjęcie to właśnie Pan powinien pytać o pozwolenie dlatego uważam że dużo zdjęć powinno zniknąć z tej strony, bądź autor powinien spytać się zainteresowanych.
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-21 przez K.
Wyprawa do Niemiec. Może jakiś krótki komentarz? I pozdrowienia dla chwilowo poddanych Królowej Elżbiety!...
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-21 przez K.
Internet dotarł pod strzechy. Pan Leśniczy nareszcie nawiązał kontakt ze światem, zapewne w krótkiej przerwie między kolejnymi stronami nowej książki. Może zdradzi Pan, o czym obecnie pisze? A równocześnie dziękuję za nowe zdjęcia. Pozdr. K.D.
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-21 przez A.
Ja uważam, że zdjęcia pokazują stan faktyczny więc nie ma się czego wstydzić. Ciekawie się ogląda zdjęcia swojego domu gdzieś w internetcie.
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-21 przez K.
Do publikacji wybieram zdjęcia, które nie wystawiają złego świadectwa właścicielom domu, działki czy zagrody. Zdjęcia są zawsze anonimowe. Na terenie wsi są też takie zagrody, które nie będą pokazane (powody pozostawiam Państwu do zastanowienia). Jeśli jednak ktoś nie wyraża zgody na umieszczenie zdjęcia swojej zagrody, proszę o kontakt- Ludowa 5a-Krzysztof Drobina. Żyjemy w przestrzeni publicznej. Nasze domy, czy to na zdjęciu, czy na żywo, są jej elementem. Dom, ładny czy nie, jest stale w polu widzenia innych osób, nie tylko mieszkańców. I nie zabronimy na niego patrzeć. Pozdr. K.D.
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-21 przez K.
Forum nareszcie ożyło. A w sprawie kościoła ewangelickiego polecam wysłuchanie pana Zdzisława Stępnia i jego opisu przewracania(!) wieży tego kościoła. Osób, które przyczyniły się do tego, że z kościoła pozostały tylko fundamenty było na tyle dużo, że autor czy może autorka poprzedniego wpisu powinna zapytać też swoich bliskich i znajomych, co o tym wiedzą.Dziękuję za uwagę, że zdjęcia kościoła są ładne, bo też tak uważam. Ale pozostały tylko zdjęcia. Teren cmentarza obok, wypalane od środka drzewa, porzucone na obrzeżach ścięte pnie, to obecny stan. I czy poruszy sumienia mieszkańców Miodar? A ulica Kościelna z pięknym brukiem cierpliwie czeka na zmiany. Pozdr. K.D.
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-20 przez
Mieszkańcy Biestrzykowic czy wyrażaliście zgodę na publikowanie zdjęć waszych posesji? Myślę, że wiele osób nie życzy sobie zamieszczania zdjęć swoich domów, okien, oraz zaplecza gospodarstwa. Osobiście jestem zawiedziony pomysłem autora tej strony (jeśli chodzi o zdjęcia).
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-20 przez
Bardzo ładne zdjęcia kościoła Ewangelickiego w Miodarach. Szkoda ze Pan Lucjan Drobina przyczynił się do rozebrania w czynie społecznym tego kościoła. Pozdrawiam
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-18 przez
W sobotę po pracy o 18....
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-18 przez K.D.
Robisz zdjęcia?, piszesz teksty?, to nie trać czasu i skontaktuj się z nami!...
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-18 przez
Zdjęcia zimą wyszły rewelacyjnie!
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-17 przez M.
Na jednym ze zdjęć widać nagrobki księdza Sofroniusza Gardzińskiego i jego matki. Zastąpiono je jednym nowym i współczesnym. Wielka szkoda, ten urokliwy zakątek przykościelny zupełnie stracił swój charakter i klimat lat powojennych. M.
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-17 przez ..
A gdzie jest proboszcz?
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-17 przez ..
A gdzie jest proboszcz?
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-07 przez K.
W piątek o 19 pod Aniołami.....
 
Komentarz dodany dnia 2011-02-01 przez K.D.
Czy ktokolwiek tą stronę ogląda?.Jeśli tak, niech napisze dwa zdania.....
 
Komentarz dodany dnia 2011-01-30 przez I.
Super...poczułam zew Kuźnicy. Niestety nie mogę się tam prędko dostać, ponieważ pojazd spalinowy z XX wieku utkwił pod wiatą wśród innych eksponatów..
 
Komentarz dodany dnia 2011-01-29 przez K.D.
Jak domniemywam, zdjęcia zrobiła Iwona D. Czekam na następne. Pozdr. K.D.
 
Komentarz dodany dnia 2011-01-29 przez
Ciekawe kto zrobił takie piękne zdjęcia, ciekawe... :D
 
Komentarz dodany dnia 2011-01-29 przez K.D.
Pytanie do Tadeusza. Na zdjęciu w galerii na dole strony pokazałem zdjęcie budynku służby pracy Rzeszy. Autor w opisie podaje jego lokalizację w Biestrzykowicach. Czy ten budynek nie znajdował się może na Folwarku? K.D.
 
Komentarz dodany dnia 2011-01-29 przez Drobny
Ładnie wyszły zdjęcia. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców !
 
Komentarz dodany dnia 2011-01-25 przez Krzysiek
Posiadacie Państwo ciekawe zdjęcia ludzi i miejsc z Naszej okolicy? Proszę o kontakt, (np. przez wpis na tej stronie). Pozdrawiam. K.D.
 
Komentarz dodany dnia 2011-01-24 przez Zbyszek
Wyglądana to,że sesja wyjazdowa "Części" Stowarzyszenia wraz z sympatykami, była bardzo udana, co wyraźnie widac po minach. To dobrze wróży następnej w Namysłowie, choć już raczej bez Borysa. Pozdrawiam wszystkich zrzeszonych i sympatyzujących. Zbyszek z Borysem u nogi!
 
Komentarz dodany dnia 2011-01-23 przez K.
Iga. Czy aby na pewno widziałaś nowe zdjęcia wrocławskie z zakładki Kontakt? Pozdr. K.
 
Komentarz dodany dnia 2011-01-23 przez
ale piękne te Biestrzykowice i okolice (zwłaszcza Kuźnice) ...chciałoby się już przyjechać... byle do wiosny! Pozdrawiam ciepło w środku zimy wszystkich członków i sympatyków stowarzyszenia. Iga Ruziewicz
 
Komentarz dodany dnia 2011-01-23 przez K
To zapewne Grabówka czyli Karolina.....a może Zielony Las?...
 
Komentarz dodany dnia 2011-01-23 przez zamiejscowy
W którym przysiółku Miodar, można znajduje się tak piękne wybrzeże? Zdjęcia na dole nie zostały podpisane;)
 
Komentarz dodany dnia 2011-01-21 przez J.
Tak, poznaje swój dom. Bardzo ciekawe zdjęcia! J.
 
Komentarz dodany dnia 2011-01-18 przez krzysiek
Andrzej. Czy komentarze mogą być wspólne dla wszystkich stron, a nie podzielone na miejscowości? K.
 
Komentarz dodany dnia 2011-01-18 przez M.B
Bardzo mi się podoba
 
Komentarz dodany dnia 2011-01-17 przez Krzysiek
Jolu. Napisz, czy poznajesz swój dom? K.D.
 
Komentarz dodany dnia 2011-01-17 przez rydz
Pozdrowienia dla Igi i Wieśka. I Marka i Mariusza od flagi. K.D.
 
Komentarz dodany dnia 2011-01-16 przez Krzysiek
Andrzej. Dzięki za uruchomienie komentarzy. Dodają one życia naszej stronie i mogą być forum dla wszystkich zainteresowanych. Zapraszam równocześnie mieszkańców Naszej Parafii do umieszczania swoich opinii we wszystkich ważnych i mniej ważnych sprawach. Pozdrawiam. Krzysztof Drobina